Een mooie opsteker voor 19 verenigingen, clubs en stichtingen in Heerlen en Hoensbroek. Dankzij hun achterban vloeide er bij deze clubs in 2018 ruim 18.000 euro extra in de clubkas.
De achterban steunde deze verenigingen door specifiek voor hun club mee te spelen met de VriendenLoterij. De helft van ieder lot waarmee zij meespeelden ging direct naar de clubkas.
Opbrengsten worden zoal besteed aan een nieuw trainingsveld, een opknapbeurt van een clubhuis en hulp aan jong en oud in de regio.
De Stichting Toon Hermans Huis Parkstad haalde het hoogste bedrag op, namelijk 5.582 euro.
In Hoensbroek zag het Breuker Mannenkoor haar kasboek aangevuld met € 992.
Dit jaar kunnen 194 Limburgse clubs en verenigingen rekenen op een extra bijdrage voor hun clubkas. De VriendenLoterij keert hen in totaal ruim 243.580 euro uit. Dat is meer dan vorig jaar.
Voetbalvereniging RKWSV Wilhelmina ’08 uit Weert haalde in totaal 7.958 euro op is daarmee koploper in Limburg, voor de Stichting Toon Hermans Huis in Heerlen.
Zij dragen daarmee bij aan gezondheid en welzijn in hun eigen regio.
Dit jaar is in heel Nederland een recordopbrengst van ruim 5,8 miljoen euro uitgekeerd.
De VriendenLoterij is hierdoor een structurele financier voor veel organisaties.
Clubs en verenigingen die nog niet aangesloten zijn, kunnen zich aanmelden via: www.vriendenloterij.nl/clubs .