Een team van de politie Den Haag hield woensdag 12 oktober op het Centraal Station in Arnhem een 44-jarige Heerlenaar aan die nog een gevangenisstraf van 120 dagen moest uitzitten.
De man uit Heerlen was eerder door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot 24 maanden gevangenisstraf, waarvan 8 maanden voorwaardelijk. De straf kreeg hij opgelegd voor 14 oplichtingszaken, dan wel pogingen daartoe.
Hij deed zich naar diversen aangevers voor als regisseur of eigenaar van een modellenbureau. Hij beloofde de slachtoffers tegen betaling een rol als actrice. Na betaling door de slachtoffers aan de man kwam de persoon in kwestie niet meer opdagen.
Toen bleek dat hij zich niet hield aan de opgelegde voorwaarden, werd hij door een zogenoemde EVA-team (Executie Vonnissen Afgestraften) opgespoord. De man bleek een afspraak te hebben op het Centraal Station Arnhem, waar hij door het EVA-team werd aangehouden.
De man zal nu ook nog een gedeelte van zijn voorwaardelijk opgelegde straf moeten uitzitten.